Westeros

Welcome to the Seven Kingdoms!


#11 2013-05-04 18:51:46

Narrator

Administrator

Zarejestrowany: 2013-04-23
Posty: 248

Re: + Historia - Bloodwyn "Rzeźnik"

Bloodwyn "Rzeźnik"


The Mountains of the Moon



Nieznajomy podrapał się po ramieniu i przekręcił głowę w kierunku Bloodwyna.
- To? To było prawdziwe piwo, z odpowiedniego zboża i chmielu. Tak, mamy tego dużo w King's Landing nawet w Harrenhal w którym coś zrobimy jest go dużo. Oprócz piwa mamy jeszcze wiele innych trunków, na przykład: wina ale zgaduje że to nie dla ciebie, rumy, gorzała. Będziesz mógł wybierać, o zapłatę się nie martw, załatwię to. A teraz ja mam pytanie, wiem że każdy ze Spalonych ma przypalić sobie jakąś część ciała. Czy ta część ma jakieś znaczenie czy obojętnie co wybierzecie?

Offline

 

#12 2013-05-04 19:20:17

Blackvampire

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 25

Re: + Historia - Bloodwyn "Rzeźnik"

Podrapał się po szerokej szczęce zadowolony z rysujących się na horyzoncie profitów. Nie dość, że zwiedzi kawałek świata to jeszcze zakosztuje luksusowych dóbr. Bogowie najwyraźniej postanowili się do niego uśmiechnąć, a jak jeszcze w trakcie dadzą mu parę łbów do ścięcia, to nawet może zacznie się regularnie modlić? Zapytany o tradycje swego klanu spojrzał na zakapturzonego i odpowiedział prosto
-Im ważniejsza część ciała, tym większy szacunek zdobywa wojownik. Zazwyczaj młokosy przypalają sobie sutka albo któryś z palców, rzadziej większe partie. Jaj i kutasa jeszcze nikt sobie nie przypalił, ale to by był raczej powód do śmiechu niż szacunku i pewnikiem zdechnąłby podczas rytuału.- podrapał się po zabliźnionej stronie twarzy i kontynuował dalej mimo, że nieznajomy nawet nie zdążył niczego dodać
-Moją inicjację widać od razu, ale nie żałuje ja niczego. Zrobiłbym to samo nawet gdybym mógł cofnąć się do tamtych lat. Dało mi to szacunek wśród ludzi, ale przede wszystkim wzbudza strach w sercach wrogów.- wyszczerzył się paskudnie, a w jego zielonych oczach widać było znowu dziwny błysk.

Ostatnio edytowany przez Blackvampire (2013-05-04 19:20:49)

Offline

 

#13 2013-05-05 00:04:06

Narrator

Administrator

Zarejestrowany: 2013-04-23
Posty: 248

Re: + Historia - Bloodwyn "Rzeźnik"

Bloodwyn "Rzeźnik"


The Mountains of the Moon



- Mhm, widzisz na Południu, ogólnie poza twoim klanem jest tak że musisz okazywać szacunek ludziom szlachetnie urodzonym. Czyli tłumacząc to na przykładzie twojego klanu, wasz wódz to szlachetnie urodzony człowiek i jego dzieci też przez co winien jesteś szacunek. Zapamiętaj, nawet udawaj szacunek ale to pozwoli Ci przeżyć. Masz jakieś pytania? Podczas rozmowy czas szybciej mija, niedługo słońce osiągnie zenit.

Offline

 

#14 2013-05-05 02:18:08

Blackvampire

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 25

Re: + Historia - Bloodwyn "Rzeźnik"

-Szacunek z tego powodu, że urodził się w opływającej dostatkiem rodzinie? Słyszałem o tych waszych zwyczajach. Tacy właśnie najbardziej błagają o swoje nędzne żywota. U nas dziecko wodza i tak musi sobie zasłużyć na szacunek, przywództwo nad klanem zdobywa się siłą, nie urodzeniem. Jak już mówiłem wcześniej...dopóki szczekać nie będa, dopóty pięknych główek nie stracą.- poprawił się w siodle co zapewne wyglądało bardzo niezdarnie w jego wykonaniu -Ale jeśli tak się boisz to postaram się trzymać nerwy na wodzy, ale pamiętaj...moja cierpliwość szybko się wypala.- dodał podnosząc jeszze bardziej uszkodzoną wargę w upiornym półuśmiechu.

Offline

 

#15 2013-05-05 21:18:03

Narrator

Administrator

Zarejestrowany: 2013-04-23
Posty: 248

Re: + Historia - Bloodwyn "Rzeźnik"

Bloodwyn "Rzeźnik"


The Mountains of the Moon



- Każdemu kiedyś się wypali cierpliwość.
Dalej już podróżowali w milczeniu. Czas mijał, w końcu znów powtórzyli rytuał rozpalania ogniska i jedzenia.
- Jutro jedziemy już traktem, będzie znacznie szybciej. Rzucił nieznajomy zanim zasnęli.
Następnego dnia wcześnie wstali by jak najwięcej przebyć, wskoczyli na konie i ruszyli.
- Widzisz jesteśmy już na trakcie, ruszymy teraz do wioski Crossroads In a potem zatrzymamy się w zamku Darry. W zamku staraj się za dużo nie rozmawiać, głownie mówienie zostaw mnie.

Offline

 

#16 2013-05-06 13:19:15

Blackvampire

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 25

Re: + Historia - Bloodwyn "Rzeźnik"

-Taj taj.....- powiedział bagatelizując słowa nieznajomego ruchem dłoni.
-I tak dyplomata ze mnie żaden....byleby problemów przy wpuszczaniu ni robili. Pewnikiem klanowych się boją, z resztą słusznie, i poskąpić jadła i trunku chcieć będą.- zastanawiał się na głos Bloodwyn rozglądając dookoła. Liczył, że napadną ich jacyś bandyci skuszeni łatwym łupem, ale jak na razie nic na to nie wskazywało, szkoda.

Offline

 

#17 2013-05-06 23:17:34

Narrator

Administrator

Zarejestrowany: 2013-04-23
Posty: 248

Re: + Historia - Bloodwyn "Rzeźnik"

Bloodwyn "Rzeźnik"


Kingsroad



- Problemów nie będzie, a reszta świata nawet nie ma pojęcia o waszych klanach. Wezmą cie za najemnika któremu przypalono pół twarzy. Co do jedzenia, złoto rozwiązuje wszystko na południu. Hm, sądzę że jutro jeśli uda ci się jechać szybciej dotrzemy do Crossroads Inn. Spróbujemy przyśpieszyć?

Offline

 

#18 2013-05-06 23:44:10

Blackvampire

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 25

Re: + Historia - Bloodwyn "Rzeźnik"

-Tsk...- pokręcił głową. No tak, całe swoje dotychczasowe zycie spędził w obrębie gór i dolin Vale. Nie dziwne więc, że nikt poza tamtejszymi władykami nie słyszał o jego klanie. Trzeba będzie to zmienić w najbliższej przyszłości. Teraz, jednak skupić się trza mu było na podróży.
-Można spróbowac, raz się żyje.- stwierdził krótko. Mimo, że już nauczył się ignorować bycie niesionym na grzbiecie konia, to jednak daleko mu jeszcze było do przyzwyczajenia się.

Offline

 

#19 2013-05-07 21:48:21

Narrator

Administrator

Zarejestrowany: 2013-04-23
Posty: 248

Re: + Historia - Bloodwyn "Rzeźnik"

Bloodwyn "Rzeźnik"


Kingsroad, Crossroads Inn



Uderzył piętami w boki konia zmuszając go do cwału, Nieznajomy pokiwał głową z uznaniem i sam popędził konia. Bloodwyn na początku chwiał się w siodle ale udało mu się w nim utrzymać. Podróżowali do zmroku. Zakapturzony wskazał mu światła i dym w oddali.
- To Crossroads Inn, jeślibyśmy dalej jechali, w środku nocy bylibyśmy tam ale nie wpuszczono by nas. Poza tym, konie muszą odpocząć. Kupimy tam jedzenie i przenocujemy. Później czeka nas zamek Darry, mają tam gospodę. Niestety w niej nie da się kupić nić do jedzenia i ruszamy do Harrenhal tam czeka nas zadanie a później King's Landing, cel i stolica kraju. A teraz idź, nazbieraj drewna, dzisiaj wieczerza będzie skąpa.
Tak jak mówił, dwa kawałki mięsa i trochę czerstwego chleba popite resztką piwa. Widać Nieznajomy idealnie zaplanował rację. Przepali się i znów wskoczyli na konie.

Miasto rosło w oczach, Bloodwyn widział palisadę ogradzającą miasto. Dym nad miastem i gwar dochodzący z miasta. Podjechali do bramy, strażnicy przepuścili ich przyglądając się. Udało się dotarli do Crossroads Inn

Offline

 

#20 2013-05-07 22:27:11

Blackvampire

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-02
Posty: 25

Re: + Historia - Bloodwyn "Rzeźnik"

Zbierając drewno zastanawiał się co ich czeka w osadzie, a także u celu podróży - King's Landing. Musiał przyznać sam przed sobą, że czuł dreszczyk podekscytowania. Nigdy nie zapuścił się tak daleko od rodzinnej wioski, wiedział, że prędzej czy później wyruszy, ale taka okazja trafiała się raz na milion. Wizja chwały i krwawych walk wywoływała nieco szaleńczy uśmiech na jego surowej twarzy. Kolacja choć skąpa wystarczyła Bloodwynowi, potrafił przetrwać na o wiele skąpszych zapasach jadła.

Następnego dnia jechał spodziewając się jatki, ale nic takiego nie nastąpiło. Strażnicy przepuścili ich nie zadając żadnych pytań, a jedynie spoglądając ciekawsko na zakapturzonego oraz jego ochroniarza. Zdcydowanie lepszym kamuflażem dla jego towarzysza byłoby przebranie zwykłego podróżnika niźli szata zasłaniająca praktycznie całe ciało. Ale barbarzyńca nie miał zamiaru mu tego wypominać, liczył wręcz na to, że ktoś ich zaczepi i będzie mógł ściąć parę łbów.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.senninowie.pun.pl www.wsadzimierz.pun.pl www.duel0masters.pun.pl www.forgottenlegends.pun.pl www.knsg.pun.pl